Objednanie na vyšetrenie

Inštitút klinickej a experimentálnej dermatovenerológie, Bratislava - kožná ambulancia Hegyi Bratislava / Výskum

Copyright © 2018 dermatology.sk. Všetky práva vyhradené.

Inštitút klinickej a experimentálnej dermatovenerológie, s.r.o.
Mudroňova 39
811 01 Bratislava

Tel.: +421 2 544 12 368

E-mail: ambulancia@dermatology.sk

Vitajte      |      O nás      |      Výkony      |      Cenník      |     Výskum      |      Kontakt

Vitajte      |      O nás      |      Výkony      |      Cenník      |     Výskum      |      Kontakt

MUDr. Ľubica Hegyiová: +421 2 544 12 368
MUDr. Juraj Hegyi, PhD.:+421 2 544 12 368

Laserová epilácia

Laserová epilácia je najúčinnejšia metóda trvalého odstránenia nežiaduceho ochlpenia. Moderné laserové systémy používané za účelom epilácie pracujú na princípe selektívnej fototermolýzy. Lasery produkujú svetlo, na ktoré je citlivé farbivo vlasového chĺpku - melanín. Laser svojím pôsobením reaguje s farbivom chĺpku, zahreje ho na extrémne vysokú teplotu a spáli.


V našej ambulancii používame diódový laser s chladiacou hlavicou, ktorá šetrí tkanivo od termických efektov a znižuje pocit pálenia. Zákrok sa tým stáva menej bolestivý a je možné jednorazovo ošetriť aj veľké plochy kože.


Počet opakovaní na docielenie definitívneho odstránenia chĺpkov je individuálny, závisí od fototypu, farby ochlpenia a hrúbky chĺpkov. Aby bolo odstránenie chĺpkov účinné, musí laserový lúč zasiahnuť chĺpok v aktívnej rastovej fáze. V jednom momente sa však v aktívnej rastovej fáze nachádza len 30 až 40 percent chĺpkov. Ošetrenie je teda nutné 4 až 8 krát opakovať, s časovým odstupom 6 až 12 týždňov.


Na epiláciu laserom je vhodná neopálená koža. Chĺpky sa nesmú epilovať strojčekom a ani akoukoľvek inou metódou, ktorá chĺpky vytrháva (minimálne 6 týždňov pred zákrokom). Chĺpky sa môžu holiť žiletkou alebo zastrihávať nožničkami bez obmedzenia. Dva dni pred samotnou epiláciou je vhodné naposledy oholiť ošetrovanú oblasť.


Na epiláciu laserovým žiarením treba veľmi  opatrne zvážiť zaradenie pacientov s tmavou pokožkou, pretože hrozí možnosť zničenia melanínu na liečenej koži a vzniku  svetlých fľakov. Na laserovú epiláciu nie sú vhodné blond, svetlé a šedivé chĺpky a vlasy.  Po zákroku je nutné chrániť kožu pred slnečným žiarením po dobu jedného mesiaca.

Vyhladzovanie kože

V našej ambulancii vyhladzujeme niektoré kožné defekty ako napríklad jazvy po akné, solárne a seboroické keratózy alebo vrásky pomocou Er:YAG laseru.


Pri vyhladzovaní kože laserom dochádza vplyvom laserového žiarenia okrem odparovania kože aj ku generácii novotvorby kolagénu, čo je vlastne podstata zákroku. Pri liečbe Er:YAG laserom nedochádza ku hlbšiemu tepelnému poškodeniu kože, čo je príčinou výrazne kratšie trvajúceho hojenia liečenej kože ako po aplikácii iných typov laserovej liečby. Er:YAG laser veľmi čisto odparuje asi 50 mikrónovú vrstvu kože na jednotlivý prechod, vytvára podstatne tenšiu zónu tepelného poškodenia kože a asi za 1.5 mesiaca vyvoláva novotvorbu tenkých kolagénových vlákien. V priebehu 3 týždňov je pacient schopný plného spoločenského uplatnenia. Dorzá rúk a dekolt je možné liečiť iba s Er:YAG laserom.


Deštrukčný laser, kam radíme aj Er:YAG laser, patrí do rúk len špeciálne školenému a skúsenému dermatovenerológovi, s praxou a znalosťou anatómie a fyziológie kože a podkožných tkanív, znalosťou základných faktorov hojenia rán, znalosťou o základoch laserovej fyziky a o interakciách laserové žiarenie - biologické tkanivo.


Tento dermatochirurgický zákrok je bez celkovej anestézie, liečba nie je bolestivá. V priebehu jedného liečebného zákroku sa môže ošetriť aj celá tvár.

Laserová epilácia
pred zákrokom

Laserová epilácia
po 2. zákroku

Laserová epilácia
po 3. zákroku

Rádiofrekvenčná terapia

Fotodynamická terapia

Laserová epilácia

Vyhladzovanie kože

Vyšetrenie materských znamienok

Detská dermatológia

Akné

Potenie

Korekcia cievok

Korekcia jaziev

Dermatochirurgia

Fototerapia
a fotochemoterapia

Objednanie na vyšetrenie