Objednanie na vyšetrenie

Inštitút klinickej a experimentálnej dermatovenerológie, Bratislava - kožná ambulancia Hegyi Bratislava / Výskum

Copyright © 2018 dermatology.sk. Všetky práva vyhradené.

Inštitút klinickej a experimentálnej dermatovenerológie, s.r.o.
Mudroňova 39
811 01 Bratislava

Tel.: +421 2 544 12 368

E-mail: ambulancia@dermatology.sk

Vitajte      |      O nás      |      Výkony      |      Cenník      |     Výskum      |      Kontakt

Vitajte      |      O nás      |      Výkony      |      Cenník      |     Výskum      |      Kontakt

MUDr. Ľubica Hegyiová: +421 2 544 12 368
MUDr. Juraj Hegyi, PhD.:+421 2 544 12 368

Kolostrum je cenná ekologická surovina, ktorá je bohatým zdrojom bioaktívnych látok nevyhnutných pre rast, ako sú imunoglobulíny, antimikrobiálne peptidy, alfa-laktalbumíny, rastové hormóny, enzýmy a laktoferín. Tieto látky chránia pred vznikom zápalových ochorení, napomáhajú hojeniu a obnove tkanív.


Pozitívne účinky tejto prírodnej suroviny sa podieľajú na celkovej zmene kožného mikrobiómu a napomáhajú tak liečbe rozmanitého spektra kožných diagnóz.


Všetky prípravky obsahujúce kolostrum sú vhodné aj pre najmenšie deti, všetky typy pleti, obsahujú alternatívne prírodné konzervanciá, hypoalergénne parfémy, prírodné emulgátory a neobsahujú žiadne farbivá. Krémy aj telové mlieko sú balené tak, aby bol zamedzený prístup vzduchu, aby nedochádzalo k oxidácií a znehodnocovaniu biologicky účinných látok. Krémy aj telové mlieko sa dávkujú pomocou pumpičkového aplikátora.


Spektrum kožných diagnóz, pri ktorých využívame prípravky s kozím kolostrom je veľmi široké a pravdepodobne sa praxou ešte rozšíri. Vynikajúce výsledky sme zaznamenali u pacientov s atopickým ekzémom, dermatitídami, ekzémami, seboreou, akné, rosaceou, vitiligom a ťažko hojacimi sa ranami. Prípravky s obsahom kozieho kolostra spomaľujú starnutie pokožky, a preto sa využívajú aj v modernej anti-ageing starostlivosti.


Pozitívne účinky kolostra sa aplikujú lokálne, alebo aj v podobe výživového doplnku, prípadne ich kombináciou. Konzumácia kolostra spôsobuje pozitívnu zmenu črevnej mikroflóry. Nepoškodená a správne funkčná črevná mikroflóra (črevný mikrobióm) chráni pred infekčnými chorobami, zlepšuje rozvoj krvného obehu v čreve, zlepšuje poskytovanie nutričných látok, vitamínov a zároveň zlepšuje detoxikáciu rôznych cudzorodých látok (lieky, toxíny, alkohol, toxické zložky potravy).


Kolostrum, ktoré sa používa na výrobu všetkých prípravkov radu Capraderm pochádza zo slovenského a prísne kontrolovaného chovu kôz z Kysúc, chovaneho pastevným spôsobom výživy. Kolostrum používané vo všetkých sérach (krémoch) je izolované do 6 hodín po narodení, kedy je obsah biologicky aktívnych látok najvyšší, s prísnym dôrazom na dostupnosť kolostra aj pre novonarodené mláďa. Pre zachovanie najvyššej kvality kolostra, sú kozy pripúštané len jedenkrát ročne.

Novinkou v našej ambulancii je liečba kožných chorôb prípravkami s obsahom kozieho kolostra. Kolostrum je prírodný komplex s vysokým obsahom biologicky účinných látok. Kolostrum je aplikované v rôznych formách, v podobe séra (krému), telového mlieka, kúpeľa alebo ako výživového doplnku.

CAPRADERM®

Capraderm® Atopicol GC

Capraderm® Erythro GC

Capraderm® Scarcol GC

Capraderm® Viticol GC

Capraderm® Psorcol GC

Capraderm® DiaFoot GC

Capraderm® Platinum GC

Capraderm® Balneum GM

Capraderm® Balneum GW

Capraderm® Atopicol GCW

Capraderm® Psorcol GCW

Capraderm® Skin Care emulsion GCW

Capramilk kolostrum kapsule

E-SHOP

Kolostrum

Laktoferín

Kožný mikrobióm

Literatúra

CAPRADERM®